wz
Fallen Earth - Info Fallen Earth - Fórum Fallen Earth - Galerie Fallen Earth - Ostatní Fallen Earth - Vzkazy Fallen Earth - Odkazy
30.11.2009 - Escapisti rozdávají další klíče Neoficiální
The Escapist spolupracuje s Fallen Earth už také nějakou dobu velmi úzce a proto díky tomu nám přináší další várku Trial klíčů umožňujících zahrát si hru na 15 dní. Kdo tedy ještě neměl tu možnost vyzkoušet tak ať neváhá a vydá se tímto směrem pro svůj klíč (tentokrát nebyl udán ani počet). Oficiální oznámení je k nalezení zde.


25.11.2009 - MMOGames.cz: Torham zmizel a je zmizelej Neoficiální
Na MMOGames.cz vyšel v tento den třetí díl seriálu (ne však poslední jak bylo předesláno) prvních dojmů z Fallen Earth. Torham zde ukončil putování svého hrdiny v útrobách bezejmené jeskyně a udělal tak tečku za svým touláním Pustinou a vrhnul se na popisování zřejmě nejzajímavějších aspektů hry kvůli kterým svoje články obohatil o tento jeden extra díl seriálu navíc. Nejdříve velmi detailně popsal jednotlivé frakce (je zde ve stručnosti například i historie daných frakcí), funkčnosti (jak funguje frakční bodování) a náležitosti mezi nimi (kdo koho nenávidí, kdo s kým spolupracuje). V další části článku pěkně rozebral mechaniku PvP (popis bodování a funkce jako například Death Toll) a konfliktních měst (jak se obsazují, jak se brání či zlepšují a mechanika bodování). V příštím (závěrečném) díle nás prý čeká autorovo resumé a vlastní dojmy plus technická stránka hry. Počkejme si tedy ještě pár dní na verdikt.


25.11.2009 - Frakční trička od Steamu Oficiální
Vypadá to, že Steam je pro autory velmi silný partner (dokazuje to i potvrení od Jessica Orr, což je marketingová managerka FE). Zdá se, že je zde větší spolupráce než kdekoliv jinde a dokazuje to další nová promo akce. Začátek je stanoven na dnešek (25.11.2009) a potvrá až do 3.12.2009. Kdokoliv si v tuto dobu koupí Fallen Earth digitálně ze Steamu, získá automaticky možnost pořídit si jedno ze 6 speciálních ingame frakčních triček s logem dané frakce (jmenovitě CHOTA, Enforcers, Lightbearers, Techs, Travelers a Vistas). Hráč po zakoupení získá ingame poukázku se kterou si zajde vybrat svoje tričko, které reprezentuje jeho náklonnost k dané frakci (je tu i možnost si jej kdykoliv vyměnit za jiné). Trikot je na levelu armoru 10 se specifickými staty pro vybranou stranu (viz. níže). Oficiální zpráva je tu a nákup můžete uskutečnit přímo tudy.
CHOTA
+3 Melee, +3 Scavenging
Enforcer
+3 Rifle, +3 Geology
Lightbearer
+3 Melee, +3 Nature
Tech
+3 Pistol, +3 Scavenging
Traveler
+3 Pistol, +3 Geology
Vista
+3 Rifle, +3 Nature


24.11.2009 - Fallen Earth na Best Buy Oficiální
Kdo využívá služeb internetového obchodu Best Buy, tak má od nynějška možnost koupit svojí kopii Fallen Earth přímo na tomto místě. Jen je trochu škoda, že za plnou cenu 50 dolarů nenabízejí žádný bonus jako je to v případě samotných autorů či na Steamu. Oficiální oznámení naleznete zde.


19.11.2009 - Nejlepší dikůvzdávači Oficiální
Před necelými 14 dny byla vyhlášena soutěž u příležitosti Dne díkůvzdání. Hráči zde měli jen pár podmínek pro účast v této fotografovací soutěži a někteří se do toho tedy pustili. V tento moment je již rozhodnuto a nejlepší 3 obrázky (ještě je zde čestné 4.místo) jsou zvěčněny na oficiálních stránkách v místní galerii. Ještě připomenu výhru - všichni výherci dostanou speciální ingame jídlo a první místo získává jako hlavní cenu Fallen Earth tričko.


18.11.2009 - Patch v1.1.5 Oficiální
Do hry je tímto implementováno další z mnoha oprav ve formě patche v1.1.5. Telegraficky se jedná o drobnější a kosmetičtější změny jako přidání oznámení o restartech serveru do středu obrazovky,  některé záplaty a vylepšení pro aukci, recepty, maily a některé itemy či kity. Opraveno bylo i blikání velmi vzdáleného horizontu či byly odstraněny zaseklé záblesky od zbraně. Dále se jedná například o přidání statů ohledně Body, Mind a Reflex save do přehledu vybavení k ostatním statům. Pár oprav je tu opět i pro mounty jako například různé detekce povrchu a reakce na něj, Franklin´s Riders Horses a Challengerům byla zvýšena síla na 200. Detailnější popis všech těchto oprav a úprav naleznete v Patch Notes u nás a na oficiálech.


16.11.2009 - Pustinou s pérem na klobouku Oficiální
Pokud si nyní zakoupíte hru Fallen Earth přímo od autorů, tak vyfasujete slušivý klobouk s nefalšovaným pérem, které pochází z prérijního kuřete. Klobouk neslouží jen na okrasu, ale samozřejmě hráčům poskytuje i ochranu a to na 10 levelu zbroje. Mimo jiné disponuje také velmi pěknými staty navíc, které se do začátku rozhodně hodí a jedná se o tyto vlastnosti:  +3 Scavenging, +3 Nature, +3 Geology a +3 Social. Odkaz do obchodu vydavatele naleznete zde (mimochodem od této chvíle si je možné vybrat co si budete přát, budˇ ATV anebo kloubouk s pírkem) a oficiální oznámení v originále se vydejte přečíst sem.


16.11.2009 - MMOGames.cz: Torham pátrá, radí, informuje Neoficiální
Po krátké chvíli se na MMOGames.cz objevuje (článek je ze 14.11.2009) druhá část seriálu o Torhamovo putování křížem krážem Sektorem 1. V úvodní části článku popisuje recenzent vzorek chainových (navazujících) misí v Zanesville a  Depot 66. Následuje krátká zastávka v jednom z větších měst, které není startovní - Oilville. Další řádky jsou věnovány obšírnějšímu popisu výroby od počátečního naučení se znalostí přes sběr a těžbu materiálů až po samotný akt kompletace. Dále se věnuje vývoji postavy, kde jsou popsány možnosti a je zde samozřejmě zmíněna neexistence povolání tak jak je tomu zvykem v jiných MMO (zde si hráč může namíchat charakter podle chuti - specializace jedním směrem anebo od každého trochu). S vývojem je spojený i popis levelovaní a získávání zkušeností, což je popsáno následně (jak se získavají levely a sublevely, co jsou to AP, atd.). V předposlední části článku se zabývá staty, dovednostmi a mutacemi. Závěr je věnovaný mountům a vše co k nim náleží (krmení, opravy, garáže). Teď už si počkáme jen na závěrečný díl těchto prvních dojmů, který se určitě objeví co nevidět.


12.11.2009 - Patch v1.1.4 Oficiální
Je tu další sada oprav a vylepšení nesoucí označení v1.1.4. Přináší nám toho opět dosti, takže zase jen ve zkratce. Kromě různých drobnějších záplat všeho možného (mounti, NPC, obchodníci, zbraně, frakce, mise, atd.) byl také upraven například systém hodnocení v PvP - hráč dostane nyní 2x více frakčních bodů pokud zabije hráče z nepřátelské frakce oproti zabití NPC z té stejné frakce. Také Death Toll byl upraven - za zabití  hráče ze stejného klanu či ze stejné frakce dostane hráč pouze polovinu Death Toll bodů a za zabití někoho ze stejného týmu nedostane body žádné. Death Toll se již neprojeví pokud někdo z party použije příkaz /unstuck. Vyvážení a modifikace se dočkal také debuff za zabití hráčů na nižších levelech (nyní se hodnota debuffu zvedá společně s rozdílem levelů mezi protivníky). Změny jsou například také v Conflict Towns - veškeré respawny strážců ve frakčních táborech byly stanoveny na 2min, strážcům byla snížena vzdálenost jak daleko se za hráči budou honit, všichni frakční strážci mají nastaveno nepřátelské chování (vůči opoziční frakci) na 20 metrů. Veškeré stráže ve městech také dostaly lepší staty a jsou tedy silnější. Úpravy se dotkly samozřejmě i mutací a skillů (kde například byla zvýšena šance o 10% odolat útokům založených na dovednostech, upraven byl skill Group Tactics kdy je funkční pouze nejsilnější buff pro partu, skill One Shot, One Kill ignoruje balistickou obranu zbroje, Suppressive Attack a Owerhelm již správně agrují NPC cíle). Výčet je samozřejmě mnohem delší a tento kompletní přehled změn je k nalezení v originále u nás či oficiálně.


11.11.2009 - 5000 Trial klíčů na The Escapist Neoficiální
Opět se rozdávají Trial klíče (celých 5000), tentokráte na webu The Escapist. Má to dvě podmínky: mít 18+ a registraci na The Escapist či na WarCry. Jedná se mimo jiné také o klan ve hře, takže nabízí i možnost se připojit (členové se mohou zůčastnit i vlastního kvízu či jiných ingame aktivit s klanem s možností získat dokonce i Psychoactive Shots). Oficiální oznámení je zde a na The Escapist tudy, debatovat k nám.


11.11.2009 - MMOGames.cz: Torhamova cesta Neoficiální
Konečně i u nás vzniká první popis (článek je z 8.11.2009) očima hráče/recenzenta. Radek "Torham" Svoboda z MMOGames.cz si dal tu práci a prozkoumal úvodní lokace (včetně nových tutoriálových misí po patchi v1.1.0) a vrhl se na sepsání dojmů z právě prožitých událostí. Popis začíná úvodem do příběhu hry a pokračuje přes tvorbu postavy (pochvaluje si komplexnost), tutoriál (popis již zmíněných nových misí a lokací) až po samotné úvodní hraní v jednom ze startovních měst - Zanesville (kde se setkává s prvními provázanějšími misemi a FPS/RPG systémem naplno). Jedná se o první část z třídílné série o Fallen Earth, tak doporučuji sledovat další díly. Celý tento článek se nachází zde a reagovat je možné i u nás na fóru.


11.11.2009 - Videorozhovor: Massively zpovídá Lee Hammocka Neoficiální
Před časem proběhla (23.-25.10.2009) herní výstava GameX 2009 na které redaktoři Massively odchytili hlavního vývojáře hry Lee Hammocka. Nejvíce se zde rozpovídal o sociální stránce na kterou se v poslední době nejvíce zaměřují (například ony stany, které hráč bude moci rozbít a následně jak budou tyto stanové "tábory" růst, tak bude velmi pravděpodobné, že se tam objeví obchodník apod.). Videorozhovor se odehrává v trochu rušivém prostředí, takže není vše úplně skvěle rozumět, ale každá informace dobrá (mimochodem, kdybyste svázali Leemu ruce za záda, tak by bylo zajímavé pozorovat co se následně při rozhovoru bude dít). Massively také neopomněli připomenout, že zásoba 2000 Trial klíčů, které byly na jejich stránkách k dispozici, opravdu nestačila. Původní zpráva se nachází na Massively a video je k nalezení i zde na webu.


6.11.2009 - Postapokalypsa do kapsy Oficiální
Je vidět, že vývojáři jsou opravdu hračičkové. Jaká jiná MMORPG hra se může pyšnit oficiální podporou pro "dálkové ovládání"? Je to tak, hráči vlastnící stroječek iPhone budou mít možnost ovládat na dálku určité části hry Fallen Earth. Přesněji si bude možné prohlížet veškeré staty postavy (atributy, mutace, trading skilly), stejně jako bude umožněn přístup k vyzbrojeným či uskladněným věcem. Další možností bude prohlídka map všech tří sektorů o celkové rozloze 1000 km². V plánu jsou mimo jiné věci jako správa fronty v craftu, prohlížení receptů, craft věcí nebo dokonce i nákup a prodej věcí přes aukci. Stejně tomu tak to bude i u interakce a to jak s přáteli, členy klanu či ostatními online hráči (vše skrze několik chatovacích kanálů). Nebude tu chybět ani správa pošty a soukromých zpráv. To vše je plánováno na Q1 roku 2010. Autoři pro bližší sledování akce doporučují návštívit Facebook či Twitter. Zpráva oficiálně a u nás.


4.11.2009 - IGN hodnotí Fallen Earth Neoficiální
Že by už si konečně herní svět začínal trochu více všímat Fallen Earth? Minimálně jeden z těch větších herních e-plátků s tím začal - IGN. Recenzentka (Charlene "Ocura" Sheridan) si pochvaluje frakce a jejich odlišnosti a unikátnosti (nezapomíná zmínit i neutrální možnost hry), svobodu, nelineárnost a znovuhratelnost (právě díky frakcím). Čeho si nemohla vynachválit je boj a FPS aspekt bez jakékoliv autopomoci a tudíž kontrolu nad vším co se odehrává v reálném čase (zmiňuje zde minimálnost lagů, což je ale dáno lokací bydliště recenzentky, které můžeme jen závidět její konektivitu...). Další nadšení plynoulo z craftu, kde popisuje proces této činnosti (od sběru až po výrobu) a samozřejmě vyzdvihuje možnost vyrobit 95% věcí, které se ve hře vyskytují. Grafika je dle popisu dostačující (a tudíž hratelná i na pomalejších strojích) a na plné detaily umí (s pořádnou mašinou) rozhodně oslovit, zvuky a hudba se zdály být též dostatečné, hratelnost výtečná a celkový dojem parádní. Výsledná známka 8.5/10, oficiální pochlubení zde a celá recenze na IGN tímto směrem.


4.11.2009 - Patch v1.1.3 Oficiální
Další obrovská sada záplat s označením v1.1.3 je tu. Pokrývá snad každý kout hry, jehož výčet by zabral celou stranu (jen na okraj - několik změn v Bounty Hunter misích, opět něco oprav týkajících se propadávání texturami, ve frakčních městech obchodnící vyžadují více danou frakci, atd.), doporučuji tedy pro kompletní info navštívit oficiální Patch Notes, anebo si to zamiřte k nám na fórum.


2.11.2009 - Den díkůvzdání v Pustině Oficiální
V USA a v Kanadě se touto dobou slaví Den díkůvzdání a to by bylo, aby Eventu v tuto dobu nebylo. Pokud ty a tvoji přátelé máte chuť si trochu zafotit v Pustině, tak máte jedinečnou šanci. Podmínka je 18+ a skupinové foto (maximálně 5 osob) v póze vhodné pro Den díkůvzdání. Nejlepší obrázek spolu se jmény charakterů na něm vyobrazených zašlete na adresu fecontest@fallenearth.com nejpozději do 13.11.2009, 23:00hod. Nejlepší snímek bude 20.11.2009 prezentován na oficiálních stránkách hry a všichni na něm vyobrazení budou odměněni tričkem Fallen Earth a speciálním ingame jídlem (pěkné buffy) dle výběru z menu. Osazenstvo dalších dvou nejlepších bude odměněno též oním ingame jídlem. Oficiální zpráva, podmínky a detaily o jídelním menu zde anebo u nás doma tudy.1-2-3-4-5-6-7-8-9-10-11