wz
Fallen Earth - Info Fallen Earth - Fórum Fallen Earth - Galerie Fallen Earth - Ostatní Fallen Earth - Vzkazy Fallen Earth - Odkazy
29.12.2009 - Nová oficiální stránka na Xichtbichli Oficiální
Díky potížím, které vznikly při aktualizování, byla omylem smazána a navždy ztracena původní stránka Fallen Earth na sociální síti Facebook. Autoři se velmi omlouvají za takovou chybu a slibují, že se to již nebude opakovat. Vše je již opět nově vytvořeno a tímto směrem se můžete vydat na onu stránku kde se případně můžete přidat do fanoušků. Oficiální oznámení je k nalezení tu.


17.12.2009 - Direct2Drive: KáPéZetka do Pustiny Oficiální
Jeden z hlavních digitálních distributorů hry Fallen Earth (už jen podle slov marketingové manažerky Jessici Orr), Direct2Drive, vyfasoval po 3 měsících spolupráce od vývojářů nový balíček předmětů (Wasteland Survival Kit - KPZ, Krabička Poslední Záchrany) pro přežití v Pustině. Pokud si tedy objednáte nyní z tohoto obchodu (cena je £25.95, což je dle dnešního kurzu v přepočtu cca 770,-Kč) svojí kopii, obdržíte měsíc hry a zároveň onu KPZ jejímž obsahem je Wasteland Scavenging Tool (nástroj zasaditelný do trophy slotu, přidávající +6 bodů do Scavengingu), Buddy Key (pozvánka pro kámoše na pomoc do hry na celých 15 dní zdarma) a Back Alley Experience Shots (dva kousky konzumovatelného předmětu, který přidává +5% zkušeností na 1 hodinu s vlastností přečkat smrt hráčovo klona). Oficiální oznámení je k přelouskání přímo tady.


15.12.2009 - Trial a časově omezená nabídka, která se neodmítá Oficiální
Všichni ti, kteří si ještě nepořídili svojí kopii hry Fallen Earth a chtěli by nákup uskutečnit, tak mohou v těchto svátečních dnech jásat. Jessica Orr (marketingová manažerka) s týmem připravili lákavou vánoční promo nabídku - všechny objednávky, které budou po tento limitovaný čas (pravděpodobně do 1.1.2010) uskutečněny v online obchodě vývojářů, získají 20% slevu, tzn. cena je $39.99 (dle dnešního kurzu činí částka v přepočtu cca 734,-Kč). Zároveň byl spuštěn trialový program přímo od autorů na 10 dní hry zdarma (hráči, kteří tento trial využijí a posléze zaplatí plnou hru, mohou nerušeně pokračovat tam, kde v trialu po 10 dnech skončili). Tato akce byla naplánována tak, aby si všichni užili svátků ve hře a především Eventu První noc (First Night). Oficiální zpráva zde a do online obchodu vývojářů pro svojí kopii hry tudy.


14.12.2009 - Social Patch v1.2 zakempoval Oficiální
Tak jsme se konečně dočkali a máme tu první větší patch, který nese označení Social Patch v1.2 (social právě kvůli obsahu více sbližujícího hráče). Samozřejmě, že tento balík záplat ve svém obsahu nese spoustu "klasických" oprav jako zhruba každý týden, ale jeho hlavní náplní je ona sociálně interaktivní stránka věci (nový tradeskill, "kulturní střediska" a s nimi spojená ingame karetní hra Blackjack či výherní automaty), kterou si na tomto místě malinko přiblížíme. Jako první tu máme tedy tradeskill pojmenovaný výmluvně Construction (konstrukce) - díky této schopnosti mají hráči možnost vystavět různé druhy kempů, ve kterých je možné mít například obchod s NPC prodejcem, poštovní schránku či přístup do trezoru bez toho aniž byste se museli kvůli tomuto všemu normálně vracet do města. Tyto kempy mohou být také vystavěny blízko PvP zón, aby se zde hráči mohli přezbrojit či nabuffovat a vyrazit rovnou do boje. Jako další z novinek v obsahu tu máme nový typ nálevny a to Bunker Bar - jedná se o podzemní lokace kde si hráči mohou poklábosit s ostatními, ale hlavně tu mají možnost klasického hazardu v podobě karetní hry Blackjack a zamačkání si na výherním automatu (obojí je oblíbená činnost Travelerů), vyhrát či prohrát se zde dají "stříbrňáky" (ingame bílé čipy). Stejně jako u kempů tak i u Bunker Barů platí to, že čím déle se zde hráč zdrží, tím lepší speciální buff od daného místa obdrží. Poslední novinkou, která se spolu se Social Patchem v1.2 otevřela je Event První noc (First Night), detaily a informace o tomto svátečním ingame dění se dočtete níže (novinka z 9.12.2009). Colin Dwan (projektový manažer) uvedl, že cílem vývojářů bylo vytvořit pro tento patch více skupinově orientované prostředí ve městech a pustině tak, aby hráči využili různých hospod či si postavili svoje vlastní tábory, které jim pomohou ve vybudování své vlastní sociální sítě a to se dozajisté splní. Oficiální Patch Notes (s mnohem detailnějšími informacemi o další spoustě oprav a úprav v Patchi obsažených) jsou k přečtení u nás či na oficiálním fóru a sumář tohoto sociálního obsahu si můžete přelouskat opět oficiálně tudy.


10.12.2009 - Patch v1.1.8 Oficiální
Zavítal k nám další balíček oprav a úprav s označením v1.1.8. Tolik se toho v záplatách tentokrát nevyskytuje jako tomu bývá zvykem, vše ostatní se projeví až v příchozím Social Patchi. V krátkosti - opraveny byly například chyby v rozebírání předmětů, něco dalších oprav proběhlo u mountů (teleporty, mizení, chování v instancích, apod.), také byla přidána nemožnost smazat postavu, která je leadrem klanu anebo byly opraveny neobjevující se waypointy u misí, dále bylo upraveno poškození při pádu z (nyní větší) výšky, když je hráč na mountovi. Zbytek detailů o obsahu tohoto opravného balíčku se dozvíte z oficiálních Patch Notes, které jsou zde na oficiálech či u nás doma.


9.12.2009 - Svátek První noci v Pustině  Oficiální
Po Pádu se mnoho dat ztratilo, smazalo či pomíchalo. A z onoho mála v Pustině objeveného toho ještě stále dost nedává smysl, nejinak tomu bylo do nedávna i s datem Nového roku. Skupina učenců knihomolů z řad Koalice archivářů neustále všechny informace kompletuje a po mnoha letech výzkumu konečně nalezli a určili datum právě pro Nový rok. Během zkoumání objevili spousty informací o různých dalších svátcích, které se dříve v minulosti slavily a na počest odhalení data pro Nový rok ustanovuje a sponzoruje Koalice archivářů svátek První noc, který se dříve konal formou zajímavého festivalu při příležitosti prvního dne Nového roku. To bylo krátce RP představení příběhu nového Eventu, který pro nás vývojáři připravili na dny 14.12.2009 až 1.1.2010. V tuto dobu je možné na několika lokacích napříč všemi sektory naleznout tábory u větších neutrálních měst s osazenstvem všech frakcí, kterak tu svátky slaví po svém. Hráčům je nabídnuto se s nimi na těchto místech toho všeho veselí zůčastnit (například jsou tu CHOTA sponzorující zápasy v boxu či Lightbeareři snažící se přinést světlo do nejtemnějších zákoutí v podobě rozsvícení svíček v hlubinách jeskyní, atd.). Rozhodně se vyplatí tyto mise plnit, jelikož jsou odměňované výbornými expy (dost misí je i opakovatelných) a hráč má možnost získávat také lízátka a dárečky (a to jak formou odměny za tyto mise či je šance balíčky nacházet i roztroušené v okolí připravené ke scavengingu). Dárečky je pak možné dále vyměnit u postav k tomu určených za tématicky laděné jídlo a pití (dodávající slušné hodinové buffy) či si je hráč sám otevře a náhodně za ně něco ne/dostane. Lízátka se mění také u zvláštních postav a je možné si za ně vybrat několik barevných variací klobouku. Některé druhy dárečků je možné vyměnit za dárky vyšší kvality a z nich je možné získat výše zmíněné konzumivo či dokonce velmi raritní bílý klobouk. Celá oficiální zpráva o Eventu První noc je k nalezení v originále zde, často kladené otázky jsou tu a vše pohromadě (například i koordináty pro Eventové tábory všech tří sektorů či přehled získatelných odměn) je také u nás na fóru.


8.12.2009 - Militantní sleva Oficiální
Tato zpráva se netýká našince, přesto jí uvedu alespoň pro zajímavost. Ti kdo rádi nosí vojenskou uniformu a jsou členy jakékoliv militantní složky US (armáda, námořnictvo, letectvo, mariňáci anebo pobřežní hlídka) mají od nynějška možnost využít speciální slevy 20% při nákupu hry online přímo od vydavatele a jako bonus k tomu všichni tito zákazníci (a že jich je podle Jessici Orr (marketingové manažerky) více než dosti) získají tričko Fallen Earth (při autorizaci je nutno použít e-mail US militantních složek s koncovkou .mil). Přečíst si tuto zprávu oficiálně můžete zde.


8.12.2009 - MMOGames.cz: Verdikt od Torhama Neoficiální
Torham nedávno (7.12.2009) ukončil definitivně svoje postapokalyptické putování a ve svých prvních dojmech po předešlých třech dílech přichází den zůčtování v podobě dílu čtvrtého a finálního. Hned z kraje ukazuje svojí herní PC sestavu a vrhá se na hodnocení grafiky (na nejvyšší detaily je líbivá a účelová, variabilita je tu na svou rozlohu zmíněna také), zvuků (vyzdvižena je zde výborná atmosféra díky perfektnímu zpracování efektů a líbila se také proměnlivá hudba, která vše jen dokresluje) a celkové dojmy z výkonu celého představení (problémy s FPS ve větších městech a naopak bezproblémový chod v pustině). Dále byly zmíněny některé zápory a nedodělávky týkající se frakcí a minimálně počáteční samotářský pocit sólo dráhy hráče nepotřebujícího tým. Ke konci se opět Torham vrací k dojmům z úplně prvního zapnutí přes první kroky a jeho úžas nad vším jak ho atmosféra hry nasávala od vývoje postavy, craft, frakce, mise a příběh. To vše až po samotný závěr zda si tuto hru vybrat či ne. Výsledek už si ale přečtěte sami a to rovnou tudy.


8.12.2009 - MMORPG.com: Interview s Colinem Dwanem Neoficiální
Na MMORPG.com vyšel před časem (30.11.2009) rozhovor s Colinem Dwanem (projektovým manažerem), který se týká zhodnocení uplynulých dvou měsíců od vydání a také je zde prozrazeno několik informací o věcech budoucích. Následuje drobný výtah nejzajímavějšího v kostce. Colin řekl, že mají spadeno a zaměřeno na několik oblastí pro nový rok - jedná se například o PvP a obsah pro nejvyšší levely (možná prý otevřou nějaké nové území...). Obšírněji se mluvilo i o craftu - nejblíže (social patch v1.2 v půli prosince) nám je nový tradeskill Construction, který umožní crafterům vyzkoumat celou novou větev staveb, které se perfektně využijí jako základna pro skupiny, lov či PvP a to i s možností nakupování jako je tomu zvykem ve městech. Jak se bude přidávat nový obsah tak se budou rozšiřovat stávající tradeskilly (tím, že budou hráči objevovat ztracené technologie a společenství tak se postupně otevře možnost nových setů předmětů, zbraní a zbroje). Zhodnocen byl mimo jiné craft na bázi skillů, balance frakcí či úspěch postapokalyptického žánru a jeho dopad na budoucnost hry. Nevynechala se ani otázka současného stavu PvP a neopomenuta nezůstala ani podpora a pružnost komunity. Odkaz na rozhovor v originále na MMORPG.com je k nalezení zde.


3.12.2009 - Massively: Hlasování o nej MMO pro rok 2009 Neoficiální
Na Massively se každým rokem pořádá čtenářská anketa o ocenění MMO her roku 2009 a letos tomu není jinak. V nabídce je celkem široká paleta MMOček kde nechybí ani Fallen Earth pro který se případně můžete tímto směrem vydat hlasovat a to dokonce v několika kategoriích (pozor na kategorii Biggest Disappointment of 2009, jedná se o zklamání roku 2009). Oficiální ohlášení je k nalezení zde.


3.12.2009 - Patch v1.1.7 Oficiální
Vývojáři chtějí za každou cenu stihnout patch v1.2 v polovině prosince a tak se rozestupy mezi vydáním záplat ztenčují velmi rychle. Je tu tedy po jednom dni patch v1.1.7, který přináší úpravy fyziky (jak hráčů tak především mountů), dále je tu nově například položka pro přesun věcí z inventáře do mounta, opraveny byly opět některé chyby u receptů, okna už zůstávají opravdu úplně přesně na pixel tam kde jste je ponechali a další. Ještě k vozidlům - nejen fyzika (už se například vozidla nesmýkají do stran), ale i zvuky doznaly vylepšení (do kopce nízké otáčky, z kopce vysoké otáčky, při skoku není slyšet zvuk točících se kol, ale opět zvuk motoru a vysokých otáček apod.). Kompletní přehled patch notes je k přečtení u nás na fóru či na oficiálech.


2.12.2009 - Fallen Earth na Impulse Driven Oficiální
Je vidět, že Jessica Orr (marketingová manažerka FE) s jejím marketingovým týmem neberou Vánoce na lehkou váhou a tak před nimi navazují nové kontakty pro naší hru. Dalším partnerem se tak stává systém digitální distribuce Impulse Driven firmy Stardock Corporation (jen pro zajímavost - tato firma se zabývá softwarerm a mimo jiné má za sebou hry jako například Galactic Civilizations či Demigod). Tentokrát je spolupráce opět lepší a přináší nám tak i dva bonusové předměty do hry při zakoupení přes tento systém. Bonusovými předměty jsou botky Fancy White Boots (31 bodů obrany k slashing, piercing, crushing, ballistic; 20 bodů obrany k fire a cold; 10 bodů obrany k acid, radiation, poison, sonic, electric, psionic, disease; +3% do Body, Mind a Reflex) a klobouk Snazzy White Hat (15 bodů obrany k slashing, piercing, crushing, ballistic; 10 bodů obrany k fire a cold; 5 bodů obrany k acid, radiation, poison, disease, sonic, electric, psionic; +3 ke Scavenging, Nature a Geology). Nákup je možné uskutečnit přímo tudy (ceny jsou rovnou v korunách a cena je cca 880,-Kč) a oficiální oznámení se nachází zde.


2.12.2009 - Patch v1.1.6 Oficiální
Vypuštěna menší sada oprav s pořadovým označením v1.1.6. Byla zde například opravena chyba kdy se některé věci stejného typu správně neskládaly na sebe, dále vyřešeny některé problémy s klanem kdy hráč i po relogu nebyl v klanu apod. a také byly odstraněny některé drobné potíže s mounty. U nás doma či na oficiálech je k nalezení kompletní výčet v originále.


1.12.2009 - Fallen Earth na RealNetworks Oficiální
Marketingové oddělení Fallen Earth v čele s Jessica Orr (marketingová manažerka) se činí a po vzoru Chobotnice se neustále rozrůstají. Poslední navázaná spolupráce pro digitální distribuci je se sítí RealNetworksa její divize RealGames (která čítá zhruba 650 spřátelených sítí po celém světě včetně velikánů GameStop, PC Gamer či GameRiot). Oficiální oznámení o této nové spolupráci si je možné přečíst zde.1-2-3-4-5-6-7-8-9-10-11