wz
Fallen Earth - Info Fallen Earth - Fórum Fallen Earth - Galerie Fallen Earth - Ostatní Fallen Earth - Vzkazy Fallen Earth - Odkazy
29.6.2010 - Patch v1.5.3
Oficiální
Várka s další sadou záplat dorazila v tento den na server a to s pořadovým číslem v1.5.3. Balík se týká hlavně klanových válek a klanů jako takových, tak si to shrneme. Opravena chyba, kdy vyzývající klan vždy ztrácel hodnocení a vyzvaný klan vždy dostával kladné hodnocení. Odstaraněn byl také vzácný bug, při kterém byl klan chybně označen, že je ve válce i když není. Opraven problém kdy byl odeslán chybný stav při přihlášení do hry. Od nyní se odmítnou zprávy zaslané během přihlašování hráče do světa. Zafixovány byly některé možné pády serveru při klanových válkách. Opraven bug kdy byla vrácena částka za sázku oběma klanům jak vítěznému tak i poraženému. Opravena chyba protokolu s válečnými protinabídkami. Zafixována chyba při které se odoznačovali online členové válečné skupiny. Opravena chyba při které se nový člen klanu počítal jako dva v celkovém počtu členů. Všem online oficírům klanu se od nyní zobrazí zpráva o tom proč skončila válka, k tomu bylo přidáno něco protokolování ze strany serveru navíc. Oficírům se také již zobrazuje zpráva o tom, když někdo vloží do klanového trezoru hotovost či nějakou věc. Zafixovány byly jmenovky hráčů, takže když opustí klanovou válečnou partu, tak již neuvidí žlutá jména u nepřátelského klanu. Opraven byl problém kdy mohlo dojít k drobné chybě oprávnění členů klanu, například možnost vidět důstojnický chat a jiné povolení, které nebyly jinak nastaveny. Napravena chyba ve válce při které bylo zaznamenáno hodnocení pouze jednoho klanu. Aktualizovány byly válečné skupiny tak, že v nich hráči nezůstanou uzamčeni pokud jim je odebráno právo na ně, také již není možné vstoupit či tuto skupinu opustit pokud již válka probíhá, byla přidána potvrzovací tabulka, kterou musí hráč přijmout. Snížen byl také časovač pro spuštění války na pět minut. Tak to by bylo ke klanům a klanovým válkám (čeká nás ještě více oprav pro klanové války a to stejné nás čeká i u Krvavých Sportů a dalších jiných chyb v nadcházejícíh týdnech). Globálnější úprava se týká chatu, příkaz /random (defaultně nastaveno na 100) pouslouží k zobrazení náhodného výsledku. Opravena byla také chyba kdy se harvestovací schránky objevovaly příliš blízko budovám. Oficiální Patch Notes si prohlédněte tady a také u nás.


28.6.2010 - Je libo Blackberry Companion aplikaci?
Oficiální
Všichni uživatelé Blackberry můžou v tuto chvíli začít jásat. Mobilní aplikace Fallen Earth je totiž pro ně od nyní k dispozici ke stažení také skrze Blackberry App World. Pokud mezi tyto šťastlivce patříte a nemáte snad ve svém mobilním přístroji ještě aplikaci Blackberry App World, tak si jí pro svůj telefon můžete stáhnout z tohoto oficiálního odkazu. Majitelé strojů využívající Blackberry mají možnost si stejnou měrou užít všechny funkce, které jsou již nějakou chvíli dostupné na iPhoneAndroid zařízeních. Kompletní tiskovou zprávu v originále si je možno shlédnouti zde, také tu je FAQ (často kladené dotazy) týkající se všech již vydaných mobilních FE aplikací a oficiální oznámení je tímto směrem.


28.6.2010 - Triviální noc
Oficiální
A opět další ohlášení klasiky v podání Triviální noci. Tahle se konala na místě, které je tomu již pevně určené a to v Embry Crossroads, Bunker Bar (Waypoint 4241542,3232776). Čas je také zaběhnutý a v tomto případě se jednalo o 29.6.2010, start párty na 02:00hod. a začátek triviálností od 03:00hod. našeho času. Hlavní cenu sponzoroval klan Cowboys from Hell a jednalo se o klíč od motorky spolu s 10 kanystry benzínu. Oficiální pozvánka se nachází tady.


28.6.2010 - Otázky na vývojáře: Vymodelovaný Krueg
Oficiální
Tento týden se salva dotazů z oficiálního fóra obrátila opět směrem k týmu výtvarníků a na mušku si z něj vzala programátora grafiky/3D výtvarníka, kterým je Kevin "Krueg" Coyle. První otázka směřuje opět na to co se během vývoje naučil, na což Kevin odpověděl, že v tomhle odvětví zábavního průmyslu musí člověk ovládat vše, co bylo uděláno a neustále držet krok s novými postupy, takže se vlastně učí pořád něčemu novému. Z listu vozítek (Jeep, Pickup Truck, Humvee, Harley nebo Dirty Bike) by si vybral určitě Jeep. V případě, že by mohl v reálném životě respecnout, tak by chtěl mít kondici jako měl ve dvaceti. Na dotaz jaká je oblíbená postapokalyptická kniha či komiks odvětil, že nečetl ani neviděl zase tolik postapo věcí, ale četl asi před rokem  smyšlenou knihu o tom, co by se mohlo stát, kdyby byl zasažen stát EMP z nukleární detonace vysoko v atmosféře, což prý bylo zajímavé, ale také děsivé při představě jak rychle by se vše rozpadlo. Oblíbenou hudební skupinou je Social Distortion a hned v závěsu je Bad Religion, čímž zárověň odpověděl i na další otázku týkající se nejlepších koncertů. Jedinou MMO hrou, kterou hrál, je World of Warcraft a tak, dle jeho slov, nemá právo soudit, která z her tohoto žánru je nejlepší, sám má však hlavně sklony k single player RPG hrám, jakými jsou pro něj Oblivion, Morrowind či Mass Effect. Věcí, která ho nejvíce naštve, když slyší stále dokola, je proč hra vypadá jako Half-Life 1 nebo Quake? Oblíbeným filmem se stal také snímek 28 dní poté, ale jak již bylo řečeno, nemá shlédnuto moc filmů, pokud by se měl ještě rovzpomenout, tak by šlo pravděpodobně o Terminátor a Matrix série a nějaké další postapo-zombie snímky. Právě dohrál Mass Effect 2, kterou si moc užil a zároveň jí považuje za nejvíce inspirativní. Pokud by si mohl kyberneticky vylepšit nějakou část těla, tak by si nadělil něco na způsob elektrárny, aby měl více energie na konci dne. Oblíbené místo ve světě nemá, je prý spokojen všude, hlavně když má vše, co potřebuje. Jeho nejnavštěvovanější stránkou je IGN.com, na které konroluje skoro denně co je nového. Na dotaz co nejvtipnějšího mu přišlo od GMka, tak odpověděl, že mu přijde většina chyb všedních a ne legračních (věci jako problémy s nasvětlováním nebo kameny obarvující se na černo v dálce atp.), ale jedna z věcí co mu přišla alespoň trochu směšná, tak byla například chyba, kdy chodili ve městech regulérní občané s Shiva´s Favored hlavami a to mu přišlo zároveň i jako nejdivnější GM zpráva. Kevinovo vlastní webová stránka je tímto směrem, naleznete tam různé modely jak zbraní, tak postav či prostředí. Oficiální pozvání na výslech je zde a jeho kompletní záznam tudy.


25.6.2010 - Walmart: Objednej a získej psa
Oficiální
Hra Fallen Earth - Blood Sports (to znamená základní hra a její rozšíření Krvavých Sportů) je nyní dostupná ve všech superkmarketech gigantického obchodního řetězce Walmart napříč celou Amerikou (bohužel neplatí pro našince) za cenu $29.82 USD (cca 582,-Kč). Kdo se tedy pohybuje za Velkou louží a má možnost této koupě, tak po zaplacení v příslušném obchodě si odnese domů krabici s hrou, která navíc jako bonus obsahuje Peta v podobě psa Feral Hound. Tento jinak stěží zkrotilelný, ale přesto poté věrný společník, pochází z rozvalin postapokalyptické divočiny a stejně jako vy se naučil přežít v popelu Starého světa. Pokud tedy proběhla koupě u Walmartu a byl následně vytvořen účet, tak první z těchto šťastlivců obdrželi aktivační klíč pro psa e-mailem o pár dní po koupi, všichni ostatní později nakupující, dostanou klíč již okamžitě automaticky. Oficiální oznámení je tady.


22.6.2010 - Rozdávání klíčů na Beckett Massive Online Gamer prodlouženo
Oficiální
Po opravdu neuvěřitelně pozitivním ohlasu na rozdávání produktových klíčů Fallen Earth na Beckett Massive Online Gameru, se autoři rozhodli tuto akci prodloužit. Stačilo tedy jen navštívit Beckett MOG, zaregistrovat se a získat tak jeden z těchto 200 volných klíčů (s plnou hrou na celý měsíc), pokud jste byli dostatečně rychlí, jelikož platilo pravidlo kdo dřív přijde, ten dřív mele. Oficiální upozornění padlo zde.


22.6.2010 - Úspěšná Triviální noc
Oficiální
Tato zpráva byla zhodnocením a vyjádředním spokojenosti nad proběhlou poslední Triviální nocí. Akce je to velmi úspěšná a vyhledávaná. Aby ne, ceny jsou týden od týdne lepší a lepší, při této trivialitě byla například hlavní cena klíč od Conwoy Buggy s 20 kanystry benzínu (věnoval hráč s přezdívkou Mekino Arin). Vývojáři touto cestou moc děkují všem klanům a hráčům, kteří dělají z Triviálních nocí opravdu skvělou záležitost. Oficiální oznámení je k nahlédnutí tudy.


21.6.2010 - Patch v1.5.2
Oficiální
Máme tu další z řady opravných balíčků, tento je pod označením Patch v1.5.2 a tak tedy ve zkratce k němu. Opravena byla chyba kdy se občas stalo, že NPC postava střílela více než měla nábojů v zásobníku. Do klanového chatu bylo přidáno oznámení, když člen vloží peníze, anebo předmět do klanového trezoru. Bylo přidáno více protokolování, které napomáhá odhalit některé chyby týkající se klanu. U Petů byl vyřešen problém s následováním. Zafixována byla chyba v přehledu přátel, kdy se zobrazoval nesprávný offline stav.  Spousta oprav proběhla klasicky napříč všemi sektory, týkající se misí, předmětů a NPC (pro kompletní přehled těchto změn doporučuji shlédnout Patch Notes). U scavengování a harvestování byly mezi Sektorem 1 a 2 nahrazeny schránky vysokých levelů za správné, které obsahují železo. Opraveno bylo Bloodwine, takže nyní se již správně po požití odečítá. Po vyrobení je umožněno hráčům obchodovat s těmito ředměty: Boneclaw Shoulder Armor, Boneclaw Scourge, Burnside Sticky Bomb, Deep Grass Concentrator, Embry Monster Slayer’s Helmet, Embry Monster Slayer’s Knife, Embry Monster Slayer’s Zip Gun, Focus, Hollister’s Point, Muscular Regulator, Sandworm Hide Armor a War Gavel. Poupraveny byly GlobalTech SBS Mk 1 a GlobalTech SBS Thunderhead, nyní používají náboje typu 20-gauge shotgun (střední brokovnicové). Upravena byla hodnota cold (chlad) u Traveler’s Professional Gear na 1320. Byly aktualizovány modely těchto pistolí: Falcon Omicron, Falcon Epsilon, Puma Magnus, Puma Invictus, Longhorn Delta a Broadhead Delta. Poupraveny byly tyto helmy: Carbon Hexweave Helmet, Armored Mesoprene Helmet, Laminate Hexweave Skullcap, Double-Layer Hexweave Helm, Mesoprene Combat Scalp a Engineered Mesoprene Helmet, takže nyní se správně započítávají jako zbroj na hlavu, za účelem dobití fatigue. Byla změněna součástka potřebná na výrobu receptu Desperado’s Medkitu z Fresh Grain na Edible Grain. U .410 shotgun shells (lehká munice do brokovnice, v tomto případě se jedná o všechny varianty) byla výrazně snížena váha. Poblíž Tannerfieldu byly odstraněny NPC postavy Shiva´s Favored, které se objevovaly v těsné blízkosti Judges. Counterfeiters blízko Dieseltownu se již nyní nezapočítávají jako Judges. V Needle Eye byla odstraněna frakce Townsperson u strážců, kteří vás doprovázejí při misi, kvůli možným nehodám při kterých by tak bylo možné ztratit reputaci. V oblasti Rothium Ridge se nachází Vista trenér, který má v nabídce capstone manuály/injektory. Do nabídky prodejce medicíny v Los Alamos byl přidán Impure Healing Accelerant. U všech stupňů mutace Regenerate byl upraven aktivační text. Zbytek je věnován všelijakým drobným změnám ve výtvarné stránce (různé opravené předměty visící ve vzduchu, remodelování a retexturování apod.), opět doporučuji shlédnout detailní Patch Notes, které jsou k přečtení na našem či oficiálním fóru.


21.6.2010 - Otázky na vývojáře: Zvučný Mono
Oficiální
Pod drobnohledem se objevil opět další člen vývojářského týmu, tentokráte se jedná o mistra všeho zvuku a tím je Mike "Mono" Franke. Projedeme si tedy zase klasické dotazy z fóra. Jednu z věcí, které se během vývoje naučil je to, že hráči chtějí mít hry pořádně hlasitě zmixované, více než si myslel. Z nabízeného seznamu vozítek (Jeep, Pickup Truck, Humvee, Harley či Dirty Bike) by si vybral Pickup Truck, aby měl kam dávat materiál v Pustině. Vlastností, kterou by rád vylepšil, kdyby měl možnost, by se stala větší výdrž při hraní na kytaru. Nejoblíbenější postapokalyptická kniha či grafické ztvárnění je pro něj, stejně jako minule u Funslayera, The Walking Dead (tento komiks prý čeká přepracování do televizní série) od Roberta Kingmana. Oblíbených hudebních skupin má několik a to ve všech žánrech, jmenovány byly Clutch, Wilco, Rush, Stevie Ray Vaughan, Radiohead (zde zmínil, že jejich koncert, který navštívil byl nejlepší co viděl), Sinatra, Billy Joel, Muse, a Ryan Adams, také má rád vše metalové od golegy hlavního výtvarníka, Deva. Oblíbeným postapo filmem je 28 dní poté, kvůli atmosféře a následným pocitům z tohoto snímku. Na dotaz jaká je podle něj nejúspěšnější MMO (bez možnosti odpovědět FE), tak prý upřímě World of Warcraft, tato hra nemá milióny předplatitelů jen tak, ale zároveň Mike netvrdí, že výsledná zkušenost z této hry je dobrá, ještě neopomněl zmínit, opět jako ostatní, EVE Online. Co ho nejvíce rozčiluje, když slyší stále dokola, tak je to, že vývojáři nikdy nenaslouchají hráčům, opak je prý pravdou a oni vše bedlivě sledují. Nejinspirativnější hrou se pro něj stal Uncharted 2, které skládá holt. Pokud by mohl kyberneticky vylepšit své tělo, tak by potřeboval větší mozkovou kapacitu a rychlejší nahrávací časy. Oblíbené místo na Zemi je Toskánsko v Itálii a  místo virtuální je digg.com. Pokud by nestihl včas uzávěrku a měl jít na schůzi, tak by si sebou vzal kytaru a všem by to iprovizovaně zahrál a zazpíval. Nejlegračnějí zprávu, kterou dostal od GMka, se týkala špatně obsazených hlasů pro NPCčka (prohozené mužské a ženské hlasy) a nejdivnější zpráva byla, když vypustili aktualizaci se špatnými zvuky suspenzorů u aut a to znělo pak velmi nepřirozeně. Ještě něco málo perliček na závěr - časem by mohly postavy reagovat na stav svého zdraví příslušnými zvuky (zde je potřeba něco málo skriptování navíc), Mono se také snaží (a je to prý na dobré cestě) o Soundtrack CD z naší hry. Oficiální upozornění padlo zde a celý dotazník je k nahlédnutí tudy.


18.6.2010 - Velký bazar a tržnice výrobků
Oficiální
Klan T.A.O. (The Awekened Order) zorganizoval pro komunitu velkou obchodní událost. Všichni Pouštníci byli zváni k rozbití svého obchůdku v Sunshine Corners. Aktivity, které na daném místě bylo možné vykonávat:

Nákup a prodej vyrobených předmětů a surovin
Nalezení dodavatelů a vytvoření nových kontaktů
Zapojení se do soutěží
Setkání se starými přáteli a nalezení nových

Pouštníci výrobáři byli vybízeni, aby se připojili k trhu a T.A.O. spolu s několika dalšími podporujícími klany rozdávali zdarma stany všem, kteří měli zájem. Zároveň bylo během akce uskutečněno několik soutěží a závěr noci byl ve znamení malé oslavy.  Tato tržnice se nacházela v Sunshine Corners (Sektor 2) v sobotu 18.6.2010, v době od 23:00 - 03:00hod našeho času. Oficiální upozornění máme tady a detaily byly k nalezení také na oficiálním fóru.


17.6.2010 - Triviální noc
Oficiální
Nejlepší (Triviální) noc týdne byla ještě jednou pro jistotu připomenuta. Tato se konala na již standardním místě v Bunker Baru nacházejícím se v Embry Crossroads (waypoint 4241542, 3232776) a to v pozdních nočních hodinách (18.6.2010, 02:00 - 05:00hod. našeho času). Pití, ceny a triviality, to vše bylo zajištěno. Pokud jste se nemohli v tom čase dostavit, tak byla oznámena další Triviální noc a to na 22.6. ve stejný čas na stejném místě. Oficiální pozvánka je na tomto odkazu.


16.6.2010 - Produktové klíče na Alltern8
Oficiální
Spřátelený web Alltern8 spustil v ten čas rozdávání 50 volných klíčů těm, kteří se zaregistrovali v tamní měsíční soutěži. Nejednalo se rozhodně o nic těžkého, stačilo se zapsat a čekat jestli nebudete náhodně vybráni. Oficiálně upozorněni jsme byli tady a soutěž (platilo až do 30.6.2010) byla k mání tímto směrem.


15.6.2010 - Patch v1.5.1a
Oficiální
A zase jeden flastr na chyby v podání Patche v1.5.1a, tak tedy k jeho obsahu. Opraveno bylo třesení obrazovky v případě, když jiní hráči mimo dohled střílejí. Zafixován bug kdy zmizela hlava postavy, která přehazovala Tech Hydraulic Helmet s jinou přilbou. Dále byly poupraveny zvuky deště, takže nyní se postupně vytrácejí, pokud vstoupíte do nějakých prostor (dříve se zvuk vypnul ihned po vstupu). Vylazení se dočkali i Peti, takže nyní vždy doženou své majitele a to do té doby, dokud nebudou vypnuti. Změněn byl také systém, aby hráči nemohli vkládat věci do Peta, který nemá dostatek volného místa, všechny takto dříve vložené věci budou hráči zaslány herní poštou zpět. U klanů byla spravena chyba klanových válek, která způsobovala pád a také byl změněn systém, tak aby bylo možné umístit vybavené věci, které máte na sobě, umístit rovnou do klanového trezoru. Co se týče aukčního domu, tak byla opravena vyhledávací funkce, nyní již funguje vyhledávání podle atributů stejně jako je tomu u hledání dle úrovně (tzn. funguje i když je minimální či maximální hodnota na nule). Nakonec tu je přidání větší podpory při sledování chyb v systému Krvavých Sportů. Patch Notes tady u nás či oficiálně zde.


15.6.2010 - Volební lístek na Golden Joystick Awards
Oficiální
Výroční anketa Golden Joystick Awards (již po 28mé) onoho dne otevřela své finální nominace a hlasování tak mohlo započít. Mezi těmito vybranými nejlepšími kousky v různých kategoriích nalezneme Fallen Earth nominovanou na nejlepší online hru roku 2010 (Online Game of the Year). Pokud tedy chcete podpořit naší Padlou Zem (za což nám budou autoři jistě vděční), tak je možné učinit tuto volbu přímo na tomto odkazu (můžete volit v kolika kategoriích chcete, nemusí být zvoleny všechny, na konci je potřeba vyplnit něco málo údajů o vás). Vyhlášení výsledků bude 30.9.2010 a pokud se této volby zůčastníte, tak je možnost i něco vyhrát. Oficiální upozornění je tudy.


15.6.2010 - Ohlášení další Triviální noci
Oficiální
Po odložení Triviální noci, která se měla konat týden před tím, nám vývojáři s radostí oznámili, že se tato trivialita navrátí 18.června do Embry Crossroads (waypoint 4241542 3232776) v době od 02:00 - 05:00hod. našeho času. Hlavní cena, čip žluté barvy, sponzorský dar od postavy Bubbles z Goon Squad, byl stále k mání. Oficiálně upozorněni jsme byli zde.


14.6.2010 - Outsiders zachyceni na kameře
Oficiální
Výsledky Outsiderského video/obrázkového eventu na sebe nenechaly dlouho čekat a vývojáři nám v tento den oznámili vybrané výherce. Jakže to tedy s Carterem Wyattem nakonec dopadlo si můžete prohlédnout ve vítězném videu (část první, část druhá) hráče se jménem Doob a totéž můžete učinit s nejúspěšnějším obrázkem (Carter Wyatt) od hráče s přezdívkou WarlockWolf (další jsou k nalezení tudy). Vývojáři oběma výhercům gratulují a posílají jim jako cenu speciální Fallen Earth tlumok. Samozřejmě velmi děkují všem, kteří se akce zůčastnili. Oficiální vyhlášení je tady.


14.6.2010 - Pošlete Dopis vývojářům
Oficiální
Vývojáři od nás chtějí vědět více a tak si na nás vymysleli netradiční způsob jak to udělat. Dnes už skoro všichni neznají pojem psaný dopis a to je právě cesta jakou o nás chtějí slyšet. Tímto způsobem můžeme zaslat naše psaní, ve kterém může být například poezie, fanouškovské otázky a podobně, na oplátku je možné očekávat zpětnou odpověď od vývojářů (ve stejné formě) či dokonce speciální předmět přímo od vývojáře, kterému byl dopis adresován. Níže je pár otázek a odpovědí na toto téma:

Co to znamená Dopis vývojářům?
Dopis vývojářům je program určený Fallen Earth komunitě, který dává hráčům možnost napsat hmatatelné psaní vývojářskému týmu Fallen Earth a všichni tak mají šanci dostat osobní dopis (a možná náhodně i tlumok) zpět fyzickou poštou.

Co mám udělat pro to, abych dostal/a dopis s odpovědí?
Napište psaní a pošlete na adresu: Fallen Earth Letters, c/o Jessica Orr, 260 James Jackson Avenue, Cary NC 27513. Ujistěte se, že dopis obsahuje vaše skutečné jméno a fyzickou poštovní adresu (nelze využít P.O.Box).

Musím být hráčem Fallen Earth nebo mít účet, abych dostal/a dopis s odpovědí?
Ne, každý kdo vývojářům napíše, tak dostane psaní zpět, i když pro fanoušky mají vyhrazené zvláštní místo v jejich sdrcích.

Kam mám poslat můj dopis?
Na adresu: Fallen Earth Letters, c/o Jessica Orr, 260 James Jackson Avenue, Cary NC 27513. Ujistěte se, že dopis obsahuje vaše skutečné jméno a fyzickou poštovní adresu (nelze využít P.O.Box).

Dostanu něco za můj dopis?
Možná. Vývojáři odmění obzvláště kreativní dopisy náhodným výběrem věcí - tlumok Fallen Earth, předměty ze stolů vývojářů, anebo chomáč z pupíku. No, možná ne chomáč, ale všechny jiné legrační či náhodné předměty budou podepsány a zaslány vaším směrem.

Co by měl můj dopis obsahovat?
Vaším dopisem můžete vyjádřit cokoliv se vám zachce. Jen jsme žádání, aby neobsahoval nadávky, urážlivé výroky či obrázky s nahotou, jelikož tyto dopisy budou kompletovány o uveřejňovány na webu Fallen Earth. Veškeré osobní informace (zpáteční adresa, skutečné jména, atd.) budou blokovány před uveřejněním dopisu.

Kdy dostanu dopis zpátky?
Obdržení dopisu zpět očekávejte tři týdny od jeho doručení do kanceláří Fallen Earth. Vývojáři potřebují čas na odeslání osobní odpovědi a samořejmě to zabere i pár dní než dojde poštou.

Mohu se podělit o můj dopis s ostatními?
Ano, to prosím udělejte! Můžete zveřejnit obrázek vašeho dopisu na fóru Fallen Earth.

Budou všechny dopisy sdíleny?
Ano vývojáři plánují zveřejnit každý dopis, který obdrdží, v galerii na webu Fallen Earth. Budou blokovat jakékoliv osobní informace těchto dopisů. Prosím, ujistěte se, že neobsahují žádné nadávky, urážlivé výroky či nahotu, jelikož by nebylo možné takovýto dopis uveřejnit, pokud by se tak stalo. A vývojáři se opravdu chtějí podělit o naše dopisy!

Oficiální oznámení je k nalezení tímto směrem.


14.6.2010 - Otázky na vývojáře: Skriptér Mike
Oficiální
Uplynul zase jeden týden a nám se tu tak objevuje další menší zpověď vývojáře. Mike "Funslayer" Broadwater je hlavou a patou království skriptů v naší hře, to se týká všech možných akcí, počínaje událostmi v  tutoriálu (ten dělal Mike kompletně sám), pokračuje konfliktními městy či PvP arény a konče mechanikou misí (například objevení se NPC ve stopovací misi). Na otázky z fóra odpovídal, samozřejmě, jako všichni ostatní před ním a tak na ukázku zase pár vyberu. Co se prý musel naučit, tak je říci ne designérskému týmu na některé jejich nápady, protože nějaké věci nejdou udělat ani kdyby si to člověk sebevíce přál. Z daného seznamu vozítek (Jeeps, Pickup Trucks, Humvees, Harley nebo Dirty bikes) by preferoval Harleye. Jeho oblíbený komiks je The Walking Dead od Roberta Kingmana, oblíbeným filmem se stal také The Book of Eli (kvůli spojení samurajské a postapokalyptické tématiky), stránku kterou rád navštěvuje najdeme zde (texty z předešlé noci), zamilovanou kapelou jsou They Might Be Giant a hra, kterou považuje pro něj za nejvíce inspirující, je opět EVE Online. Nakonec ještě pár nápadů, které by ho zajímaly a některé z nich jsou dokonce na seznamu toho co chtějí v budoucnu udělat, mezi tyto patří například mise s vozidly, objevování se NPC ve stopovacích misích dříve než k nim dorazíte (v zájmu realističnosti) a pak také by nebylo špatné nějak zařídit, že bychom se podívali zpět na přehradu Hoover Dam. Tak to by bylo k Funslayerovi vše, konkrétnější info o něm samotném na webu aby člověk pohledal, takže si budeme muset opět vystačit s tímto. Oficiální oznámení najdete tady, otázky a odpovědi jsou k přečtení zde.


11.6.2010 - Carter Wyatt sestřelen
Oficiální
Díky úsilí několika statečných Pouštníků (výraz pro Wastelandera, poutník to není, ale když se přidá "š", tak by to možná i šlo, pzn.KriS) byl Carter Wyatt, vysoce postavený Outsider s plány na zatopení Provincie, zabit! Vše začalo přívalem bouřkových mraků, se kterým dorazili i kloni. Po zuby ozbrojeni a připraveni na válku zahnali Outsidery zpět. Po eliminaci všech špičkově vytrénovaných pobočníků Cartera Wyatta, se vydali pronásledovat jeho a  nakonec i na něm samotném vykonali svou pomstu, tím se podařilo zastavit zatopení a zachránili tak kaňon. Wyattovi se však ještě předtím podařilo modifikovat některé terraformovací věže uvnitř Deadfallu a jeho okolí, takže výsledkem je, že se Pouštníci mohou od té chvíle připravit na občasně se vyskytující mírné až silné hromové bouře napříč celou Provincií. V případě zájmu, si na tomto odkazu můžete prohlédnout nějaké ty obrázky či videoklipy z této akce, které pořídili druhové Pouštníci (zahrnujíce například tento pěkný klip). Vyhlášení nejlepších obrázků či videa bylo naplánováno na pondělí 14.6. Vývojáři moc děkují všem, kteří se mise zůčastnili a pomohli ušetřit Pustinu od Wyattových ďábelských plánů a těší se na další společné akce v budoucnu. Oficiální zpráva je k nahlédnutí tady.


11.6.2010 - Klanové války: Exile vs. Wolves of War
Oficiální
Dva velké klany ve Fallen Earth, Exile a Wolves of War, si toho času naplánovaly již druhou sérii válečného tažení proti sobě. Všichni poutníci byli zváni na toto představení, které bylo připraveno na sobotu 12.6. v New Flagstaffu (Sektor 2) a na neděli 13.6. v Trader´s Flatu (Sektor 3). Jako součást tohoto klání byl také video event (možno shlédnout pár kousků tady, tady a taky tu) pořádaný těmito klany, za tyto kousky bylo možné získat pěkné ceny (jako hlavní cena byl klíček k Interceptoru). Oficiální pozvánka se vyskytla zde.


10.6.2010 - Patch v1.5.1
Oficiální
Objevila se opět další menší záplata pro hru a to pod označením v1.5.1. Ta opravuje především chybu v achievementech, kdy nebyly ohodnocovány některé zkompletované cíle, nyní by vše mělo být v pořádku. Co se týče výtvarné stránky, tak byly zafixovány Hexweave a Mesoprene obleky, nyní se již zobrazují i rukavice u vytvořených kompletů této zbroje. Poslední úprava proběhla u animací, zde byly přidány nové animace střelby a přebíjení u několika nových 180tkových pušek. Patch Notes si můžete prohlédnout u nás či oficiální cestou.


10.6.2010 - Nové předměty z Fallen Earth online krámku
Oficiální
Jste připraveni na menší nakupování v apokalypse? Vývojáři za tímto účelem otevřeli toho dne svůj Fallen Earth online obchůdek s rozšířenou nabídkou speciálních (ne úplně nepraktických, ale přesto spíše kosmetických) věcí, které by někomu mohly připadat v Pustině i užitečné. Bylo nám slíbeno, že se nikdy nebude jednat o věci, které by zvýhodňovaly hráče oproti ostatním například v boji (tzn. zbraně či zbroj). Prozatím se jedná pouze o dva předměty takového druhu, časem prý nějaké další přibudou, nemáme však očekávat žádné intenzivní doplňování. Dostupné ke koupi jsou nyní tedy Brass Goggles (brýle, které poskytují i drobnou obranu, cena je $5 USD, cca 98,-Kč) a Kaibab Cur (společník/pet, který unese dokonce nějaký ten náklad a k jeho uložení mu poslouží čtyři volné storage sloty, cena je $10 USD, cca 196,-Kč). V případě zájmu o některou z těchto zakoupitelných položek si to tedy namiřte rovnou do onoho online obchodu autorů, oficiální oznámení padlo tady.


9.6.2010 - Outsiders musejí být zastaveni
Oficiální
Počasí v Deadfallu se toho času postupně zhoršovalo a to jen díky tomu, že Outsiders manipulovali s terraformovacími věžemi za účelem vytvoření bouří. Mimo jiné začali být extrémě nepřátelští vůči klonům a kvůli jejich plánu zatopit Pustinu musel být organizátor Carter Wyatt zastaven! Wyattovo muži byli spatřeni v okolí PvP zón Deadfallu, kde se dalo očekávat, že bude nalezen i samotný Carter. Díky předešlé zprávě z neúplného zachyceného vysílání to vypadalo, že Outsiders chystali organizování svých sil k útoku na 10.6.2010, kolem 21:00 - 02:00hod. našeho času. Hráči, kteří dokázali zachytit Outsidery kamerou a tyto snímky či video zaslali vývojářům, měli velkou šanci stát se nejlepšími a za tento počin měli slíbenou náležitou odměnu. Oficiální zpráva je zde.


9.6.2010 - Poznatek od Franklin´s Riders
Oficiální
Franklin´s Riders měli důvod se domnívat, že vysoce postavený Outsider Carter Wyatt, stojí za neobvyklými výkyvy počasí na území Deadfallu a v jeho okolí. Předešlý den spatřilo několik poutníků Wyatta a jeho komplice, kterak se vrtali v terraformovacích věžích. Outsiders jsou nevypočítatelnou frakcí a jsou známí jako nepřátelská individua. Pro bezpečnost všech vydali tedy Franklin´s Riders další výzvu k ostražitosti, pokud někdo plánoval trávit nějaký ten čas v Deadfallu po dalších pár dní, než poskládají dohromady jakékoliv důkazy o rušení terraformovacích věžích. Deadfall je bohatý na zdroje a Outsiders mají jistě něco za lubem...Oficiální druhé varování se objevilo tady.


9.6.2010 - Triviální noc
Oficiální
Tohoto dne byla oznámena první Triviální noc měsíce června, již tradiční společenská událost pro všechny klony. Akce plná zábavy a rozdávání byla naplánována na 10.6.2010, v době 02:00 - 05:00hod. našeho času (start párty ve 02:00 a rozdávání od 03:00hod. našeho času), místo konání Embry Crossroads (waypoint 4241542,3232776). Hlavní cenou tohoto týdne byl čip žluté barvy, který věnoval Bubbles z klanu Goon Squad. Pokud chcete sponzorovat některou z dalších Triviálních nocí, tak stačí zaslat herní poštou GMku s nickem Tiggs váš sponzorský dar. Oficiální pozvánku na párty naleznete tady.


8.6.2010 - Icarus Studios a AFK Interactive spouštějí mobilní aplikaci Fallen Earth
Oficiální
Icarus Studios a Fallen Earth, LLC, vývojáři stejnojmenné MMO, nám tohoto dne oznámili vypuštění Fallen Earth Companion App, společně s jejich partnerem AFK Interactive. Tato aplikace je dostupná pro iPhone a zařízení typu Android. Aplikace umožňuje v reálném čase přístup k Live Serveru s hrou, kde si je možné zkontrolovat ingame poštu, prohlédnout aukce, poslat či obdržet zprávy v chatu a více.

"Vývoj iPhone aplikace rozšířil možnosti xScape Platformy vytvořené Icarus Studiem", řekl Phill Hall (CEO, výkonný ředitel společnosti Icarus Sutios). "Stupeň mobilní interaktivity je bezkonkurenční. Hráči nyní mají možnost komunikovat s Live herním Serverem, což až do teď nebylo možné bez PC."

K tomu, aby byl život v apokalypse o něco málo jednodušší pro přeživší, tak nabízí Fallen Earth aplikace tyto možnosti využití:

• Prohlédnout si poštu ve hře
• Komunikovat s členy klanu a online přáteli
• Navštívit aukční dům a procházet si nabídky či sledovat dražby
• Shlédnout si dostupné recepty na výrobu a zkonrolovat ty, které právě běží
• Prohlížet profily postav a jejich nasazené vybavení
• Přístup k mapě světa

iPhone aplikace také umožňuje hráčům prohlédnout si všechny získané achievementy (úspěchy), také ty které jsou právě rozdělané a jejich celkové skóre za tyto úspěchy.

Hráči mohou očekávat budoucí aktualizace při dalším postupu vývoje aplikace prostřednictvím Fallen Earth Online Store. Další plánovaná aktualizace pro aplikaci, která se objeví v nadcházejících měsících, bude obsahovat možnost posílat poštu ve hře spolu s přílohami a stejně tak bude možné vyrábět nové předměty či kupovat a prodávat v aukci.

"Fallen Earth aplikace je ochutnávkou mobilního propojení budoucnosti", řekl prezident AFK Interactive, Dough Dyer. "Je to skutečně prvotina svého druhu, týkající se propojení funkčnosti napříč různými platformami v reálném čase a v AFK si jsme jisti, že to je teprve začátek".

Aplikace Fallen Earth je jednorázově stažitelná a dostupná od tohoto dne na obě kompatibilní platformy. Hráči si mohou tuto aplikaci objednat přímo z iTunes, anebo skrze Google Android App Store za částku $1.99 (cca 40,-Kč k dnešnímu dni, dle platného kurzovního lístku ČNB). Blackberry aplikace bude dostupná v nadcházejících týdnech a bude objednatelná přímo skrze Blackberry App World za částku $2.99 
(cca 60,-Kč k dnešnímu dni, dle platného kurzovního lístku ČNB). K použití je zapotřebí samozřejmě připojení k síti a musíte mít aktivní herní účet. Pro více informací o Fallen Earth Companion App navštivte tento FAQ (často kladené dotazy). Video z jedné starší předváděčky této aplikace naleznete tady u nás v sekci Ostatní, oficiální upozornění vyšlo zde a detailnější info naleznete zpětně tu na webu ve starších novinkách.


8.6.2010 - Patch v1.5
Oficiální
Tak k nám dorazila zase jedna z větších záplat (tato nese označení v1.5), která přinesla spoustu nových funkcí, vylepšení a vyladění. Popsány budou ty nejdůležitější či stěžejní systémy a funkce, zbytek bude jen telegraficky.

První přidanou (komunitou velmi dlouho požadovanou) funkcí je systém rychlého cestování (Fast Travel System). Ten je tedy od nyní k dispozici v podobě limitovaného přepravního systému mezi specifickými městy (New Flagstaff pro hráče na levelu 15, Trader´s Flat pro level 30 a Los Alamos pro level 47) poté co hráči získají vědomosti o daných transportech pro tyto místa (a to buď od Techů či Vistů, kteří v přilehlém okolí zadávají mise, po jejichž splnění vědomost obdržíte). Jelikož se tyto frakce snaží zlepšit společnost jako celek, tak žádná z těchto misí není založená na frakčním hodnocení. Po získání vědomosti v New Flagstaffu můžou hráči cestovat ze Sektoru 2 do Watchtoweru v Sektoru 1. Vědomost z Trader´s Flatu vám umožní transport ze Sektoru 3 do Sektoru 1 a 2. Vědomost z Los Alamos umožňuje cestovování z Deadfallu do Trader´s Flatu, stejně tak do Sektoru 1 a 2. Hráči mají možnost využít transportu pouze jednou za hodinu a je nutno zaplatit určitý poplatek.

U frakcí jsme se také dočkali nového obsahu, který se týká vyšších levelů. Šest hlavních frakcí, které dominují Provincii Grand Canyon se přesunují na území Deadfallu. Zvolte si svojí stranu a vynaložte úsilí potřebné ke zničení regionálních vůdců nepřátelských frakcí.

CHOTA: Eliminujte Enforcery a jejich vůdce Commandera Bergerona.
Enforcer: Rozdrťte CHOTA a jejich vůdce Viseho.
Lightbearer: Vyrušte Travelery a jejich vůdce Sharka Farrowa.
Tech: Zdecimujte Visty a jejich vůdce Keepera Daytona.
Traveler: Porazte Lightbearery a jejich vůdkyni Sister Steel.
Vistas: Sejměte Techy a jejich vůdce Doctora Pullera.

Tyto PvE mise začínají u frakčních NPCček ve městě Rothium Ridge. Abyste se těchto misí mohli zůčastnit, tak budete potřebovat minimálně 10 000 frakčních bodů u dané frakce.

Další zbrusu novou funkcí se stává systém velmi raritních dropů a tato funkce nese název Serendipity System. Do celého herního světa do všech tří sektorů bylo přidáno několik vzácných stvoření. Tyto stvoření se objevují jako součást spawnujících se normálních stvoření a jsou rozeznatelní podle jejich statusu "Veteran" a "Boss", nejsou asociováni s žádnou misí. Podobají se ostatním tvorům v okolí, ale u těchto bude velmi vysoká šance, že z nich získáte speciální věc, která bude mít unikátní schopnosti či neobvyklé bonusy. Síla těchto předmětů nikdy nedosáhne síly něčeho co může být vyrobeno.

Předposlední větší funkcí je zbrusu nový typ pro Krvavé Sporty a tím je Assault. Popadněte svůj klan či zpřátelené klony, nazujte si bojové boty a připravte se na zápasy 8 na 8. Tento mód prověří vaše útočné i obranné schopnosti při plnění všech čtyř Assault cílů při snaze chránit svůj tým v co nejkratším čase a nejvyšším skóre.

No a poslední přidanou větší funkcí se stává systém počasí. Nezapomínejte tedy neustále sledovat oblohu, jelikož se může v klidu stát, že jednoho dne na horizontu zahlédnete příchozí bouři, která bude zahrnovat déšť, hromy a blesky.

Tak to byly ty nejdůležitějí a nejviditelnější změny a novinky, k dalšímu přidanému obsahu přistoupíme pouze zkratkovitě. V uživatelském rozhraní byla aktualizována záložka Who (kdo) v socialním okně, nyní je zde automaticky přednastaven filtr zobrazení 5 levelů pod a nad vaší úroveň ve vašem aktuálním okolí. Také byly rozšířeny boxy s popisem klanu a MOTD (zprávou dne), aby byly více čitelné. U klanů se objevila funkce pro oficíry, kteří nyní mají možnost vidět (pouze když jsou online) co, kolik a kdo vybírá z klanových trezorů. Byla přidána podpora pro odeslání vybavených věcí (zbroj, zbraně, doplňky, které máte na sobě) přímo do trezoru. Do aukce přidána funkce vyhledávání předmětů dle vyžadovaných atributů, také je podporováno použití klávesy "Enter" ve vyhledávači (po odmáčknutí se začne vyhledávat), dále je možno přetáhnout předmět přímo do vyhledávacího okna a tím se automaticky vyplní jeho název, do aukčního chatu přibylo upozornění informující hráče o příchozí poště se zakoupeným předmětem. Co se týká boje, tak zde byl přidán vlastní zaměřovač pro projektily a granáty s viditelnou trajektorií. U raket byla změněna animace částic, tak aby vypouštěly více nepřetržitého proudu kouře, který je nyní vidět, i když raketa sama o sobě viditelná není. Opravena byla chyba, kdy mohla NPC útočit na hráče přes roh. Některé sbíratelné schránky (nodes) byly přemístěny, tak aby se nezjevovaly uvnitř kamenů či jiném odpadu. Opraveny byly schránky s gumou, nyní vydají příslušný poklad namísto, aby vypsaly chybovou hlášku. Do výroby (crafting) byly přidány recepty na vynalezení Laminate Hexweave, Combat Mesoprene, Retooled Hexweave a Engineered Mesoprene. Přidány byly také recepty pro vylepšené střelné zbraně pod jejich náležité hlavní skupiny. Do Advanced Acids 3 přibyl recept na Impure Desiccating Acid. Co se týče předmětů, tak u Tent City byl o něco málo snížen benefit rychlostního buffu, u Desperado’s Med Kitu a Racketeer’s Med Kitu byla snížena doba trvání efektu na 15s (sníženo z původních 30s), Corporal´s PED byl obdařen aktivačním zvukem a animací, upravena byla doba trvání efektu aktivního kempu. Také stvoření se dočkala něco málo změn, například bylo zvýšeno zdraví Frightened Scavengera v eskortovací misi v Park City. U skillů se úpravy týkají snížení posílení rychlosti použítím On Wires na 10% (sníženo z původních 15%), také byla zvýšena doba znovupoužití u Pistol Whip na 30s (zvýšeno z původních 15s). V módu Krvavých Sportů, Capture the Flag, byla upravena vlajka, tak aby její zvednutí již nevyžadovalo kontrolu váhy, dále byla přidána chybová hláška pro ty hráče, kteří se snaží sebrat předmět ze země. Další změny se týkají výtvarné (například přidání nových LifeNet zařízení určených pro rychlé cestování, pozná se podle zvláštního totemu u vstupu či přemodelované a otexturované stany Vistů) a zvukové stránky (přidané zvuky pro stuny a knocbacky, také nové zvuky kroků týkající se nového počasí či nové zvuky do Assault módu Krvavých Sportů). Výčet je zakončen dalšími různými opravami misí a jiných mechanismů napříč všemi sektory. Kompletní Patch Notes jsou k mání u nás na fóru, anebo oficiální cestou, upozornění na záplatu tudy.


7.6.2010 - Franklin´s Riders varují Pustinu
Oficiální
V tento den byl brzy nad ránem zachycen rádiový přenos, ve kterém Franklin´s Riders objevili nějaké znepokojivé zprávy. I když nebylo vysílání přijato kompletní, tak i přesto věřili Franklin´s Riders, že Outsiders chystali něco nekalého. Bylo bráno na vědomí, že se několik klonů podílelo na plnění misí v Deadfallu a Deadfall Pointu, tyto napomáhaly Outsiderům v potlačení radiačních hranic. V tu chvíli nebyl žádný důkaz o tom, že by se jednalo o spiknutí Outsiderů, ale na místě byl důvod věřit, že vysoce postavený Outsider Carter Wyatt a jeho muži využili klony v okolí k postranním úmyslům. Tímto chtěli Franklin´s Riders varovat  a upozornit všechny klony na zvýšenou přítomnost Outsiderů v celém prostředí Deadfallu. Energie generovaná okolím terraformovacích věží je obrovská a pokud by se potvrdila možnost spiknutí Outsiderů s cílem převzít kontrolu nad těmito věžemi, tak by to mohlo mít zničující následky. Všichni kdo se chystali do Deadfallu byli tedy předem informováni o situaci a byla vyhlášena vysoká pohotovost. Oficiální varování vyšlo zde.


7.6.2010 - Otázky na vývojáře: Nekonečný kontrolor Kevin
Oficiální
Tento týden se změnil tým dotazovaných vývojářů a tentokráte si malinko posvítíme na člověka zodpovědného za kontrolu kvality (QA). Jedná se přímo o vedoucího tohoto oddělení a není jím nikdo jiný než Kevin "Neverender" Herndon, který je u hry již od její alfa verze. Opět bylo tradičně odpovídáno na ty stále stejné otázky pocházející od hráčů na oficiálním fóru. Například jaká byla nejdivnější zpráva od GMek, kterou kdy dostal - odpovědí bylo doublecats (zdvojené kočky, kdo si vzpomene, tak ví) či jaká je nejispirativnější hra pro něj, zde se projevila (pravděpodobně) humoristická stránka Kevina, jelikož odpověděl Robot Unicorn Attack, anebo jakou má oblíbenou hudební skupinu - The Dear Hunter a Minus the Bear. Jeho oblíbenou hrou je EVE Online a nej postapokalyptický film je The Book of Eli. Bohužel, více se toho o Neverenderovi na netu nalézt nepodařilo a tak se budeme muset spokojit s jeho kompletním zodpovídáním zde na oficiálním fóru. Tímto směrem nalaznete původní oficiální oznámení.


2.6.2010 - Bojová noc
Oficiální
V tento den bylo vydáno varování, že (v tu dobu dle posledních dostupných zpráv) bude Embry Crossroads vysoce pravděpodobně napadeno Raidery a to dne 4.června v době 02:00 - 05:00hod. našeho času. Obyvatelé Embry tedy žádali všechny hrdiny o pomoc při obraně města. Po útoku byli všichni (přeživší) pozváni na afterparty do místního Bunker Baru (waypoint 4241542 3232776) kde se oslaví vítěztví, popije a porozdává něco ingame předmětů v rámci sponzoringu ostatních hráčů. Oficiální pozvánka byla tímto směrem.


1.6.2010 - Cestování, boj a dobroty na PTS
Oficiální
Na PTS dorazily v tento den další nové funkce k vyzkoušení. Jednalo se o Fast Travel (rychlé cestování), další mód pro Krvavé Sporty - Assault a tajemný systém raritních bossů dropujících speciální výbavu - Serendipity system. Jen pro připomenutí, na testovacím serveru se nacházejí kopie všech postav, které byly vytvořeny do 19.dubna 2010 18hod. našeho času. Pokud ještě nemáte PTS klienta, tak si ho stáhněte tady. Oficiální upozornění je zde a detaily těchto nových funkcí jsou tu na oficiálním fóru.


1.6.2010 - Otázky na vývojáře: Ninja Cory
Oficiální
Jako každý týden tu je opět představení se jednoho z členů týmu Fallen Earth a tentokráte se k nám nenápadně přikradl hlavní výtvarník prostředí Cory "Ninjanomics" Farris. Zodpovídany byly již klasicky zformované dotazy z oficiálního fóra jako například, který vehikl by si z daného seznamu vybral (prý Caddy z filmu Zombieland). Či jsme se mohli dozvědět, že jeho oblíbenou knihou je The Road od Cormaca McCarthyho (ten tuto knihu napsal těsně po narození svého syna a Cory jí prý četl právě po narození jeho vlastního syna, takže mu to přišlo velmi blízké), jeho oblíbený postapo film je Road Warrior s Melem Gibsonem. Kdo by se opět trochu porozhlédl po netu, tak by narazil na Coryho vlastní webovou stránku, kde se o něm můžeme dozvědět ještě něco více a shlédnout ukázky jeho 3D práce. Tento člověk je zřejmě blázen do všeho co se týká ninja, jeho stránka je tím víceméně prošpikována a kromě toho je také především velmi náruživý hráč (jeho oblíbené hry, které momentálně hraje jsou EVE Online či Dragon Age: Origins) a vždy jím prý bude. Tyto hry nejen pořádně hraje, ale i zkoumá různé finty a postupy, které se sám snaží poté používat. Na závěr ještě k jeho věku a k tomu jak se dostal k výtvarnictví - prý vypadá na 15, ale je mu 27 let (je si vědom, že ho v hospodě budou legitimovat až do 40) a má dvě děti, k modelování se dostal v ranných fázích na škole, když modařil v Quake, UT či Half-Life. Oficiální zpráva je tady, otázky a odpovědi na fóru zde.1-2-3-4-5-6-7-8-9-10-11