wz
Fallen Earth - Info Fallen Earth - Fórum Fallen Earth - Galerie Fallen Earth - Ostatní Fallen Earth - Vzkazy Fallen Earth - Odkazy
24.8.2011 - Letní sumář z Provincie Grand Canyon Oficiální
Léto se chýlí ke konci, hráči se vracejí promáčeni či spáleni z dovolených a tak je na čase si na naší stránce udělat opět takový rychlý přehled, co se všechno za ty dva měsíce událo v té naší postapokalypse, abyste měli trochu jasno až usednete za klávesnice a začnete skutečně relaxovat. Tak tedy do toho.
Již začátkem července (tak jak bylo slíbeno) nám byl naservírován patch 1.9, který přinesl vytouženou první část Sektoru 4 - Alpha County: The Grainway. Toto nehostinné místo, prorostlé zmutovanými rostlinami, nám přineslo přes 700 misí, dva městské eventy (Town Eventy v Shackletonu a End Run), PvP konfliktní město Blockade a spoustu zajímavých míst k objevení. V této zóně narazíme na mnoho případů, kdy na to sami nestačíme a je třeba zformovat skupinu, abychom byli schopni porazit opravdu silné Bosse, kteří číhají skoro na každém kroku. Maximální dosažitelná úroveň se zvedla o pět, tudíž na 55. Byl také kompletně předělán bojový systém (hlavně byly překopány všechny skilly a mutace, změnily se účinky, některé staré zmizely a nové se objevily) tak, že si připadáte jako v úplně nové hře. Další přidanou (PvE) funkcí se staly tři nová města, tzv. Progress Towns (Sektor 2 - Progress Town, Sektor 3 - Stronghold, Deadfall - Citadel). Tato města jsou kompletně v režii hráčů, je možné stavět a udržovat jejich budovy a obranu, stejně jako je nutné (po určitém časovém intervalu) tato místa ubránit proti krvelačným NPC nájezdníkům, kteří v nestřeženém okamžiku dokážou srovnat vše se zemí. Tak to byly rozhodně nejzajímavější součásti oné záplaty, detailní popis zbývajících změn a novinek naleznete například u nás na fóru.
Ke konci měsíce července proběhl další důležitý krok, jenž vyžadoval, mimo jiné, notnou dávku trpělivosti. Jedná se o převedení a sloučení herních účtů Fallen Earth s GamersFirst. Za tento přechod hráči obdrželi "bolestné" (bylo časově omezeno do kdy) ve formě 320 G1 bodů (univerzální platidlo GamersFirst, použitelné na jakoukoliv hru z jejich repertoáru). Pokud jste ještě tento přerod neabsolvovali, tak na tomto odkazu naleznete oficiálního průvodce jak to udělat.
Již před nějakým časem nám bylo slíbeno, že budou oznámeny a rozdány dárky za předplatné, která budou aktivní právě v době přechodu a spojování účtů, jedná se vlastně o takové poděkování za přízeň. A tak se také stalo, první odměnou za měsíc červenec se staly bílé okrasné boty a zmutovaný "pes" Skindog ve formě Peta, kódy pro tyto dary obdrželi hráči v srpnu. Kdo má předplaceno v srpnu, dostane v září bílý okrasný klobouk a dalšího Peta, kterým bude Chupacabra. No a kdo bude mít předplaceno v září, tak dostane v říjnu poslední část bílého okrasného "setu" a to kabát, plus dalšího Peta, kterým není nic jiného než původní stará verze creepera (Old Creeper), kterého jsme vídavali po spuštění hry ze začátku než se tento model změnil. Mimochodem, pěkný to plakátek ke všem těmto dárkům je k dispozici zde. Ještě jsme byli upozorněni na jednu zajímavost, nemáme si prý zaměňovat toto poděkování za Veteran Reward předmět, který dostaneme za to, že jsme si kdy vůbec Fallena koupili či aktualizovali z trialu na plnou verzi. Tento předmět nám bude rozdán až bude kompletně dokončen přechod na Free2Play model.
Také by se slušelo dodat, že byl v tento měsíc stanoven standardní den pro nutnou pravidelnou údržbu serveru a hry. Stala se jím středa a od té chvíle se to bude dít každý týden od 18:00hod. našeho času, doba trvání se odhaduje vždy maximálně do dvou hodin.
Srpen bude brzy následovat...


24.6.2011 - Postapokalypsa zadarmo aneb jak to sakra vlastně všechno je? Oficiální
Za poslední dobu se toho kolem Fallen Earth událo opravdu dost. Konečně si tedy i zde sesumírujeme to nejdůležitější ze všech dostupných informací a mimo jiné také nahlédneme lehce do budoucnosti, co se na nás vlastně všechno chystá.
Již 31.května padlo vyjádření o tom, že vydavatelská společnost GamersFirst (zodpovědná za vzkříšení a znovuspuštění hry APB: Reloaded) poskytne kompletní distribuční (reklama a prodej) a technické zázemí (v podobě hardware, serverů, podpory a pomoci při vývoji). Díky tomu se bude moci tým Marie "Aro Sei" Croall dále soustředit na to, na co předtím kvůli těmto technickým a jiným záležitostem nezbýval čas a tedy na to hlavní, čímž je samotný vývoj dalšího nového obsahu do hry. Kompletní záznam Firesidechat rozhovoru (Fallen Earth zastupuje Marie, za GamersFirst vystupuje Joseph "Linus" Willmon), ve kterém jsou tyto prvotní informace slyšet, naleznete na USTREAM.
Mezi každoroční velké události všech hráčů patří bezesporu největší herní výstava E3. Sem se také 8.června vydal vyslanec Massively zjistit co vše je s Fallen Earth v plánu a zamířil si to za zástupcem GamersFirst, Darekem Connolem. Dozvídáme se, že jeho společnost vidí ve hře opravdu obrovský potenciál a zábavnost, jen její propagace je na velmi slabé úrovni, což bude jeden z prvních kroků, které učiní, aby došlo k nápravě a titulu se tak dostalo mnohem větší pozornosti hráčů z celého světa. Potvrzena byla i pomoc s technickou stránkou, která bude kompletně v režii GamersFirst (G1). Z hlediska obchodního modelu bylo řečeno, že jsou zkoumány veškeré aspekty jako mikrotransakce, předplatné (v podobě rozdělených tříd) i F2P model (který v té chvíli nebyl ani potvrzen, ale ani vyvrácen). Další důležité prohlášení se týká vlastní tvorby hry, G1 pouze navrhují určitá vylepšení a změny, ale veškerá rozhodnutí zůstávají na hlavní vývojářce Fallen Earth (Marii Croall), a ta pokud se jí něco nelíbí to dá dostatečně najevo, jinými slovy - G1 neovládají vývoj, ten je stále kompletně v rukou původního FE týmu.
Byli jsme také ubezpečeni, že žádným způsobem nehodlají narušit hru nějakými nesmyslnými rozhodnutími jako jsou lepší zbraně (a další jiné věci) koupitelné za reálné peníze (tzv. P2W, pay-to-win, aneb zaplacené vítěztví), to se prý nikdy nestane. Celý rozhovor Rubi Bayera z Massively s Darekem Connolem z G1 je k přelouskání zde.
A konečně 15. června přichází (nejdříve exkluzivně na Massively, o den později skrze Fallen Earth web) skutečně oficiální oznámení o spojení GamersFirst s Fallen Earth a zároveň také padlo finální rozhodnutí o obchodním modelu hry, který bude, jako všechny hry z portfolia G1, F2P (aneb zdarma). Z konference, uskutečněné mezi Massively a zástupci G1 spolu s Marií Croall, jsme se dozvěděli další zajímavé informace. Jedna z těch důležitých nám říká, že původní jádro vývojářského týmu Fallen Earth (12 osob) zůstává nezměněno, jelikož GamersFirst nehodlají zasahovat do hry samotné, tvořené právě těmito lidmi. Tým Marie Croall se přesunuje do kanceláří studia Reloaded Productions (sídlící v Severní Karolíně), kterého se stávají součástí. Společnost slibuje více prostředků pro vývojářský tým, aby se hra mohle lépe a rychleji rozvíjet. A teď následují asi ty nejdůležitější data, která se týkají onoho obchodního modelu F2P. Jednat se bude o čtyři skupiny tohoto nového modelu: kompletně zdarma, Silver, Gold a VIP předplatitelské účty. Za předplatné (nikoliv verze zdarma) získáme Reward Pointy (věrnostní body), stejně jako je tomu nyní, avšak výběr věcí, za které budeme moci tyto body utratit, bude rozhodně obsáhlejší. Také máme brát na vědomí, že názvy předplatitelských účtů budou pojmenovány pravděpodobně jinými jmény, které budou odpovídat postapokalyptickému zasazení. Níže jsou popsány jednotlivé skupiny.

Zdarma: Jedná se vlastně o rozšířený trial hratelný kompletně zdarma. Hráčům je umožněno hrát hru od začátku až do konce a to bez poplatků, nebude si potřeba přikupovat zóny, mise, levely, instance a podobně. K dostání zde však nebudou žádné Reward Pointy a určitá omezení tu budou samozřejmě také. Stejně jako u původního trialu bude omezeno obchodování a aukce, bude k dispozici pouze jeden slot pro postavu, každý den bude omezená doba craftu (výroby) a také bude omezena hotovost v čipech, které bude najednou u sebe hráč smět mít (tento limit zmizí jakmile bude uskutečněna, byť i jediná, platba za cokoliv). Na druhou stranu zde nenajdeme jediné omezení týkající se toho, co si můžete vyrobit (nezapomínejte, že se jedná o 95% všech věcí ve hře), anebo co si obléknete či čím se vyzbrojíte. Důležitou změnou oproti dnešnímu trialu je to, že se v tomto případě účet neuzamkne po 30 dnech. Tento model nebude mít dovolen posílat herní poštu (menší ochrana proti farmářům), ale na druhou stranu jí bude moci příjímat (takže hráč s placeným účtem může podpořit svého kamaráda, který hraje zdarma). Poslední omezení se týká získávání zkušeností, rychlosti Salvageovaní (rozebírání, sbírání), rychlosti výroby, Death Tollu a náhodných AP - tyto všechny hodnoty budou oproti placeným účtům sníženy.

Silver: Tato třída předplatného bude stát o něco méně než je dnešní měsíční poplatek, čili se bude jednat o zhruba $10. Za tuto cenu hráč získá základní balíček, pro který nebudou platit žádná omezení jako u verze zdarma. Bonusem navíc budiž o něco lepší získávání zkušeností a sleva v online obchodu Fallen Earth.

Gold: Za tento způsob předplatného zaplatíme zhruba to samé co je stávající měsíční taxa, tudíž zhruba $15. Samozřejmostí bude nulové omezení hráče, opět sleva v online obchodu Fallen Earth a veškeré hodnoty (zkušenosti, rozebírání, sbírání, rychlost výroby, Death Toll, náhodné AP) budou o něco lepší než u obou předchozích. Zaručeně zde bude vyšší počet Reward Pointů než je tomu nyní.

VIP: Toto je poslední a zároveň nejlepší možnost jak investovat své peníze do hry. Za cenu o něco málo vyšší než je ta stávající (tudíž více než
$15) bude samosebou možné získat vše co mají předešlé možnosti. Také se samozřejmě opět zvýší o něco málo získatelné hodnoty u zkušenosti, rozebírání, sbírání, rychlosti výroby, Death Tollu a náhodných AP, ale ještě k tomu navíc získá klon speciální VIP auru. Díky této auře budou mít hráči fungující zdarma možnost využít všech benefitů týkajících se VIP, jedinou podmínkou je být v partě s takovýmto VIP předplatitelem. Pokud se VIP hráčů sejde v jedné partě více, tak se tyto benefity sčítají.

Toliko tedy k typům účtů a ještě by se k nim slušelo uvést pár známých detailů. Hra bude stažitelná zdarma ze stránky GamersFirst, ale krabicové verze z kamenných obchodů či digitální distribuce (například ze Steamu) nezmizí, prodej tímto způsobem bude pokračovat a v těchto případech tím zákazník získá určitou formu kompenzace v podobě nějakého typu předplatného (zde se detaily ještě dolazují). Skvělou zprávou je rozhodně i to, že se nezapomíná ani na stávající platící hráče. V přípravě jsou dva blíže nespecifikované balíčky, ten první se bude týkat těch, kteří si hru (nezáleží na tom kdy) koupili či koupí a druhý pro ty, kteří budou mít hru zaplacenou po dobu přechodu na nový model (kompletní spuštění F2P modelu je cíleno na začátek 4.čtvrtletí, odhaduje se říjen), čím delší toto předplatné je, tím lepší odměna za to bude. Jedna věc je už také jistá, ti déle platící hráči nebudou nikdy platit plnou cenu VIP předplatného, jejich cena za tuto nejlepší verzi zůstane stejná jako je momentální měsíční poplatek. Poslední věc ohledně placených účtů se týká speciálních dárků, které budou každý měsíc tito zákazníci dostávat jako jakési poděkování od autorů.
Další informace jsme se také dozvěděli k online obchodu. Ještě se přesně nerozhodlo co vše bude v jeho nabídce, v plánu jsou však předměty, které například sníží dobu výroby či jiné kosmetické záležitosti (nikdy lepší zbraně či zbroj než jsou k dostání běžně ve hře). Tyto věci budou koupitelné za GamersFirst kredity (univerzální platidlo této společnosti, používané pro všechny hry z jejich portfolia), avšak většina předmětů bude také přesunuta k Veteran Reward obchodníkům přímo ve hře, kde si je bude moci hráč zakoupit za ušetřené Veteran Reward body. Tyto věrnostní body budeme dostávat za předplatné ve větším množství než je tomu nyní a tak si bude možné pořídit více věcí. Místo, aby hráč (jako je tomu nyní) šetřil tyto body a pak si koupil něco jednorázově "velkého", tak si koupí více předmětů a častěji.
Pro mnohé jsou asi úplně nejdůležitějš prohlášení ohledně vývoje přídavků do hry. Podle Marie běží vše podle plánu a nové rozšíření bude dodáno jak bylo slíbeno (jedná se o Alpha County, první zónu Sektoru 4, oznámeno na konec 2. či začátek 3.čtvrtletí, takže vlastně již velmi brzy, původně začátek července). Následně poté bychom měli vidět více hráči řízený obsah, který by byl dlouhodobější, týká se to například Progress Townů (hráči stavěná a proti mobům bráněná města). Jelikož se nyní může tým, díky podpoře a prostředkům GamersFirst, soustředit čistě a jen na vývoj, tak vše půjde rychleji. Přídavky budeme dostávat častěji, strategie tkví v tom, že se budou vydávat menší rozšíření rychleji oproti déle trvajícím větším. Byli jsme také ubezpečeni, že přidávání věcí do online obchodu či k Veteran Reward obchodníkům není primární cíl (kvůli co největšímu výdělku). Znamená to, že určité množství času bude investováno do vytvoření těchto předmětů, které poslouží jako vedlejší výdělek, hlavním záměrem vždy bylo je a bude přidávat nové mechanismy, systémy a funkce do hry, což žádný obchodní model nezmění. Ještě se sluší dodat, že nás čeká nějaký nový zajímavý herní obsah, který bude uveden (zdarma) zhruba ve stejnou chvíli jako zavedení F2P.
Na konec tu máme ještě dodatek ke směrům, kterými se bude Fallen Earth ubírat. Linus z GamersFirst se k tomuto vyjádřil naprosto přesně, v tomto typu her se vyskytují vždy tři hlavní skupiny hráčů: PvP (hráči bojující primárně proti jiným hráčům), PvE (veškerý obsah týkající se prostředí versus hráč) a RP (hráči ve vlastní roli, vlastně herci). Priority budoucího vývoje pro tyto skupiny v tomto případě určil z jeho pohledu zhruba takto:

PvPéčkářům: Frakce budou mít větší váhu. Klany budou mít větší váhu.
PvEéčkářům: Je na čase, aby těmito lidmi byla kompletně řízena ekonomika.
RPéčkářům: Jsou to překrásné sněhové vločky. Neznamená to však, že nemůžou být také smrtící sněhové vločky.

Doufám, že tento kompletní výtah ze všech dostupných článků, zpráv a rozhovorů všem osvětlil danou situaci a zodpověděl spoustu otevřených otázek. GamersFirst také spustil Dev Blog věnovaný Fallen Earth, zde se budeme dozvídat vše asi nejdříve, doporučuji vám ho tedy občas navštívit. Vypadá to pro všechny velmi nadějně, nezbývá než držet pěsti, aby vše bylo tak jak je slibováno...


1-2-3-4-5-6-7-8-9-10-11-12-13-14